International Green Guides of Iran

                                Under the license of "Tourguides Association of Fars Province"

                                Shiraz, Fars Prov., Iran

 

                                            

 
 

 توسعه صنعت گردشگری، سرآغاز توسعه پایدار در ایران 1400

 

 

مگر چند حافظیه داریم؟

خبرگزاری دانشجویان ایران - شیراز
سرویس: میراث و گردشگری

بقایی با اشاره به انتقال معاونت میراث فرهنگی کشور به شیراز از همکاران خود با طرح این پرسش «مگر چند حافظیه داریم؟» خواست تا به مجموعه حافظیه توجه بیشتری داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، رئیس آرامگاه حافظیه. 1305 خورشیدیسازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم افتتاح نمایشگاه قرآن‏های نفیس خطی در حافظیه گفت: به دلیل وجود ظرفیت‏ها گسترده استان فارس در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان میراث فرهنگی توجه جدی و ویژه‏یی به شهر شیراز و استان فارس دارد و هم اکنون نیز شاهد حضور دو بخش بسیار مهم معاونت میراث فرهنگی و پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی در این استان هستیم که امیدواریم این حرکت تاثیر بسزایی بر غنای فرهنگی و علمی این استان برجای بگذارد.

 

وی افزود: عمده اعتبارات این سازمان در چند استان خاص کشور هزینه می‏شود که فارس و اصفهان بیشترین سهم را به دلیل تعداد اماکن تاریخی و مذهبی دارند و در همین راستا نیز یکی از برنامه هایی که همکاران منتقل شده به استان فارس در دستور کار قرار داده‌اند بحث بافت‏های تاریخی و توجه جدی به تخت جمشید و امور مربوط به این محوطه ارزشمند تاریخی است.

 

بقایی با بیان «مگر ما چند حافظیه داریم؟ اگر به این اثر بی نظیر توجه جدی شود می تواند الگو و نمونه‌ای برای تمام کشور باشد» به طرح توسعه این مجموعه اشاره کرد و گفت: این یک طرح بزرگ و با اهمیت است که اعتبارات و ردیف مستقل و بودجه خوبی برای آن درنظر گرفته شده است که امیدواریم با توجه ویژه همکارانم در سازمان میراث فرهنگی این پروژه هر چه سریعتر به سرانجام برسد.تصویر در شب از حافظیه در مجموعه ویکیپدیا

 

  
   

   آخرین یادداشت ها

 

تصاوير ماه

 

 

 

 

 

 

 

All rights Reserved to www.Greenguideds.persianblog.ir